Форма входу

Пошук

Міні-чат

Друзі сайту

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0




Субота, 04.05.2024, 23:12
Вітаю Вас Гість | RSS
Персональний сайт вчителя початкових класів

Борщівського НВК "Загальноосвітній заклад  І-ІІІ ст. №3 гімназія ім. Р. Андріяшика"

Фурман Анни Романівни
Головна | Реєстрація | Вхід
Каталог статей


Головна » Статті » Розробки уроків

УРОК ЧИТАННЯ В 3 КЛАСІ

Тема уроку: В.О. Сухомлинський « Який слід повинна залишити людина на  землі» .

Мета уроку: Розширити знання учнів про творчість В.О. Сухомлинського, розвивати навички читання, уміння висловлювати свої міркування про розуміння морально-етичних проблем, збагачувати уявлення школярів про людяність, сприяти осмисленню філософського поняття « слід людини на землі» , виховувати почуття людської гідності, сердечність, бажання вчитися.

Обладнання до уроку: Читанка 3 клас, дидактичний матеріал до уроку, таблиці Шульте, таблиці для вироблення кута зору, скоромовки, чистомовки, вірші до теми.

Хід уроку:

І. Організація класу.

Усміхніться всім навколо

Небу, сонцю, добрим людям!

І тоді обов’язково наш урок цікавим буде.

ІІ. Розчитування.

ІІІ. Перевірка домашнього завдання.

Перевірка розуміння змісту оповідання В.Сухомлинського «Гвинтик» .

Тестування.

1). Хто готував домашнє завдання?

а) Юрко;      б) Мишко;      в) Петрик.

2). Що потрібно було підкреслити?

а) дієслова;    б) прикметники;    в) іменники.

3). Юрко побіг грати у:

а) хокей;    б) м’яча;       в) шахи.

4). Що забув робітник?

а) підмести цех;     б) загвинтити гвинтик;    в) пообідати.

Чого навчає це оповідання та від чого застерігає?

4. Вправи на розвиток кута зору. Робота з таблицею  Шульте.

5. Вправи на розвиток дихання та артикуляції:

1). Скоромовка:

 «У бобра добра багато і надворі, і в коморі, бо охоче дні і ночі він робив, він і сіяв, він і віяв, і косив, і молотив».

2). Чистомовки:

Ро – ро – ро – твори добро;

Ити – ити – ити – нам у добрі жити;

Ать – ать – ать – хай всі добро творять.

«Творити добро!» -  цей вислів ви часто чуєте. Що він означає?

Діти діляться на групи. Обговорюють в групах та висловлюють свої міркування.

Що означає бути добропорядною людиною? Які риси добропорядної людини ви знаєте?

Діти працюють в групах, визначають риси ( співчутливість, життєрадісність, чесність, добросовісність, добропорядність, вічливість, чемність, чуйність, працьовитість), зачитують перед класом.

Чи хотіли б ви, діти, мати такі риси?  Чи хочете ви приносити користь людям, суспільству, країні?

6. Повідомлення тами уроку.

Сьогодні настав час поповнити нашу скарбничку знань. Ще раз переконатися в тому, що людина не даремно прийшла в цей світ. Вона повинна обов’язково залишити після себе добрий слід.

Допоможе вам це зрозуміти оповідання В.Сухомлинського « Який слід повинна залишити людина на землі?»

Читання таблиць слів:

докір

майстер

осторонь

згадалось

випестував

Читання слів повільно, швидко.

               старий                         батьківщину

               залишив                      знизують

              добро                             закам’янілий

              будинок                        людський

Дібрати слова - антоніми

              cтарість

              мало

              згадалось

7. Робота над текстом.

Читання тексту учнями мовчки.

Читання тексту кращими учнями.

Словникова робота.

Читання « дощиком».

8. Аналіз змісту з елементами вибіркового читання.

Чим був задоволений старий Майстер?

Як про це пише автор?

Прочитай про вчинок хлопчика.

Чи зрозумів він тоді те, що вчинив погано?

Як склалося життя хлопчика через багато років? Прочитайте.

Як ви розумієте вислів «Ні до чого не прихилявся ні руками, ні душею»?

Що згадав старий чоловік?

Яке в нього виникло бажання?

Як прийняло його рідне село?

Що залишив чоловіку після себе чоловік на землі?

Чи усвідомив він суть життя?

9. Творча робота.

Продовжити роздуми на тему.

Розкажіть як ви мрієте побудувати  своє життя.

10. Складання прислів’я з розрізаних слів:

Добре працювати – честь і славу мати.

Людина славиться не словами, а ділами.

11. Підсумок уроку.

Чи переконалися ви в тому, що тільки добро і добрі вчинки залишають після себе слід, наповнюють серце теплом і щирістю. Серце нашого славного письменника, педагога В.О. Сухомлинського завжди билося для людей і в їхніх душах залишило слід, який не можуть змести століття, як і цю святу істину: «Людина народжується щоб лишати по собі вічний слід».



Джерело: http://Інтернет-ресурс
Категорія: Розробки уроків | Додав: Anna (02.01.2016)
Переглядів: 507 | Коментарі: 1 | Теги: 3 клас, урок читання | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

Copyright MyCorp © 2024