Форма входу

Пошук

Міні-чат

Друзі сайту

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0




Неділя, 05.05.2024, 10:17
Вітаю Вас Гість | RSS
Персональний сайт вчителя початкових класів

Борщівського НВК "Загальноосвітній заклад  І-ІІІ ст. №3 гімназія ім. Р. Андріяшика"

Фурман Анни Романівни
Головна | Реєстрація | Вхід
Каталог статей


Головна » Статті » Розробки уроків

Урок позакласного читання у 3 класі

Тема: Осінь така славна, осінь така мила...

Мета: ознайомити учнів з ознаками осені, засобами зображення її поетами, прозаїками, художниками, композиторами; розвивати зв'язне мовлення учнів. Виховувати почуття любові до рідної природи.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

ІІ. Повідомлення теми уроку.

- Сьогодні у нас урок позакласного читання.

-Діти, яка зараз пора року за вікном? (Осінь)

Тема нашого уроку "Осінь така мила, осінь така славна..." . Ви всі готувались до цього уроку; працювали пошукові групи.

На дошці тема записана, ілюстрації, малюнки.

- Назвіть слова в цьому реченні, які характеризують осінь (Мила, славна)

Які ще слова зустрічалися вам, що відносяться до осені?

(Щедра, золота, добра, багата, урожайна, жовтокоса, красива (на дошці вивішуються ці слова))

Кожна людина захоплюється осінньою красою, осіннім пейзажем по-своєму.Поети та прозаїки використовують для опису осені художні засоби, художнє слово.

-Що пишуть поети? (Вірші).А прозаїки? (Оповідання).

- Як ви думаєте, що використовує художник, щоб показати красу осені? (Пензлики, фарби)

- А композитори, діти, відтворювали осінь музикою, звуками.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

Читання вірша О. Пчілки

Осінь...Осінь. Лист жовтіє

З неба часом дощик сіє.

Червонясте, золотисте

Опадає з кленів листя.

- Поглянемо на ілюстрації. Чи вдало використали художники фарби, щоб показати нам саме це "червонясте", "золотисте" листячко?

Прослуховування музичних творів композиторів.

- Вслухайтесь у чарівні звуки музики... Композитори П. Чайковський "Осіння пісня", А. Вівальді "Осінь", Ф. Шопен  "Осінній вальс" теж відтворили красу осені.

-Що нагадує вам ця музика?

Діти, є ще народна творчість. Народ складав про осінь загадки, прислів'я, приказки, пісні. І це нам покажуть "пошукові" групи.

-Хто знайшов загадки, прислів'я, приказки ? Читаємо. А хто свої оповідання подарує Осені?

Розповідь легенди вчителем.

А я вам розповім легенду, яку склав народ. Послухайте її.

Осінь наймолодша донька морозу. Вона останньою залишила батьківський дім і стала н6а землі четвертою порою року. Посилаючи Осінь на землю, Сонце сказало їй :

- Забирай все моє багатство. Я дало тобі все своє золото. Будь щедрою і люди полюблять тебе.

- Як ви думаєте, чи виконує Осінь наказ Сонця?

- Яка осінь у вашій уяві? (красива дівчина, господиня, добра мати).

- Згадуємо легенду "Осінь-мати"

- Що подарувала старшому синові? (золоту корону).Середульшому? (вишиту золотом сорочку).А молодшому? (сльози, які стали дощами).

- Які почуття пробудили у вас всі ці твори? (смуток, жаль, спокій, радість, листя кружляє, лепочуть дерева, капає дощик).

Прослухайте віршик.

Нарядилась осінь в дороге намисто,

золоте волосся розплела над  містом.

Кольорові фарби вийняла з кишені

і малює осінь жовтим по зеленім.

- Ви дуже добре готувались до уроку. А зараз відпочинемо.

IV. Фізкультхвилинка.

Хмарка сонечко закрила / закрити обличчя руками

Слізки срібнії зронила.

Ми ті слізки пошукаєм / присідання

У травичці позбираєм.

Пострибаєм, як зайчата / стрибки

Політаєм, як пташата,/помахи руками, як крилами

Потанцюємо ще трішки / танцювальні рухи

Щоб спочили ручки, ніжки.

Всі веселі? От чудово!

А тепер до праці знову

 

- А чи хотіли б ви, діти, зустрітися з Осінню? А наші гості?

Тож давайте запросимо Осінь у гості.

Осінь:

Добрий день! В добрий час!

Рада, діти, бачить вас!

Не сама до вас прийшла

Я синочків привела.

Коли загляну я у сад-

наллється соком виноград.

У різні яблука ранет

солодкі стануть наче мед.

Як помандруєм по  гаях

з чарівним пензликом в руках -

Все розалюю на путі,

 Берези стануть золоті.

 

Вересень:

Звозить Вересень в комори 
         Кавуни і помідори, 
         Спілих яблук, груш і слив 
         Цілі гори натрусив. 
         І вантажить гарбузи 
         На машини і вози...

Жовтень:

Листя жовте та червоне

легко з дерева злітає

мов метелик на дорозі

тихим шелестом сідає.

Листопад:

Зникли біленькі хмаринки

небо не синє, свинцеве.

Зрідка снуються сніжинки

Це переддення грудневе.

Хмарна не радує днина,

Вітер висвистує в кронах.

Лиш молода горобина

Світиться в гронах червоних.

- Ось і відбулася в нас зустріч з Осінню та її синочками.

- А яку легенду ми знаємо про "матір-осінь"?

V. Опрацювання легенди В. Сухомлинського.

На дошці портрет В. Сухомлинського.

- А зараз дізнаємось якою побачив осінь В. Сухомлинський. Його творів ми багато прочитали.

Словникова робота.

Тривожно - хвилююче.

Радяться - щось вирішують разом.

Пожива - їжа для птахів.

Копа - складене сіно

Читання тексту вчителем.

- Чому Осінь написано з великої літери? (Як жива істота)

- Це її ім'я.

- До якого жанру ви віднесете цей твір?

Читання учителем абзацами.

Первинне розуміння тексту.

- Чим заквітчана Осінь?

- Хто боїться Осені?

- Як сказав автор про Сонечко в своєму творі?

- Чи можна в цій казці назвати журавликів "веселиками"?

- Коли називаємо веселиками? А восени як? (журавликами).

- Знайдіть слова, де Осінь має людські риси. (спить, заходить, любить, розплітає, гріється, співає, сіла, доторкнеться).

- Прочитайте останнє речення.

VІ. Підсумок уроку.

- Сьогодні ми показали Осені, як ми її любимо. Розгадували загадки, читали вірші, прислів'я, легенди. Ми ще заспіваємо їй пісеньку, адже поети складали вірші, а композитори твори поклали на музику.

Пісня:

Осінь. Дощик сіється.

Клен весь пожовтів,

А шпачок на гілочці

Пісеньку завів.

Приспів:

Гілка ледь гойдається,

Дощик не кінчається,

З нами шпак старесенький

До весни прощається.

В путь-доріжку дальнюю

Треба відлітать.

Пісеньку прощальную

Як не заспівать?

Приспів.

Де ясні веселі дні,

Сонце золоте?

Сумно над шпаківнею

Пісню шпак веде.

Приспів:

Гілка ледь гойдається,

Пісенька кінчається,

З нами шпак старесенький

До весни прощається.

 

- Спасибі, діти, я задоволена як ви сьогодні підготувалися. Осінь теж вам приготувала подарунок . Вам потрібно розмалювати осінню квітку розв'язавши приклади.

VІІ. Домашнє завдання.

Наступний наш урок позакласного читання "У світі казок". Хлопці готують народні казки, а дівчатка - літературні, авторські.

Додаток до уроку

Прислів'я

  • Листопадовий день, як заячий хвіст.
  • Жовтень ходить по краю, та й виганяє пташок з гаю.
  • Добре восени попрацюєш, спокійно зиму перезимуєш.
  • Листопад - жовтню брат, а зимі рідний син.
  • Сидить осінь на горбочку, вишиває лісові сорочку.
  • Вересень літо проводжає, а осінь зустрічає.
  • Вересень пахне яблуками, а жовтень капустою.

Прикмети осені

  • Багато павутиння - на довгу суху осінь.
  • Горобина вродилася рясно - осінь буде дощова.
  • Грім у вересні  віщує теплу осінь.
  • Якщо лелеки летять високо, не поспішаючи, буде гарна осінь.

Загадки

  • У садках, гаях блукає

жовті лати одягає.

Золотисту стелить постіль

жде сестрицю білу в гості. (Осінь)

  • Коли з дерев сві листочки злітають,

Коли вже на південь птахи відлітають,

 Коли небо сіре,

холодний дощ ллється

Оця пора року як зветься? (Осінь)

  • Голі поля,

мокне земля,

дощ боливає

Коли це буває? (Восени)



Джерело: http://інтернет-ресурс
Категорія: Розробки уроків | Додав: Anna (02.01.2016)
Переглядів: 1272 | Теги: 3 клас, урок читання | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

Copyright MyCorp © 2024